OVA HRANA UBIJA OSOBE SA VISOKIM KRVNIM PRITISKOM: evo kojih 15 namirnica morate da izbacite iz jelovnika ODMAH

Stručnjaci šalju veliko upozorenje za osobe koje imaju problem sa visokim krvnim pritiskom! Evo koja hrana vam skraćuje život…

Visok krvni pririsak predstavlja ozbiljan zdravstveni problem širom sveta, a ako se ne kontroliše može uzrokovati iznenadnu smrt, piše Lepa & srećna.

Prema podacima američkog Centra za kontrolu bolesti i prevenciju  više od polovine ljudi i ne zna da ima problem sa visokim krvnim pritiskom ili ga ne kontroliše redovno, što dovodi do velikog rizika po zdravlje.

Visok krvni pritisak poznat je pod nazivom “tihi ubica“, pa pored oštećenja bubrega i  gubitka vida, njegova nekonterola često dovodi do smrtonosnog ishoda.

Ako vam je lekar dijagnostifikovao visok krvni pritisak obavezno prestanite da jedete ove namirnice i produžite sebi život.

Ukoliko imate problema sa visokim krvnim pritiskom potrebno je da smanjite unos hrane koja sadrži natrijum. Američka asocijacija za srce ističe da višak natrijuma dovodi do povlačenje vode iz krvnih sudova i stvara se višak krvi što prouzrokuje povećan krvni pritisak.

Takođe, dokazano je da najviše natrijuma unosimo preko soli koje u prekomernoj dozi ima u brzoj, upakovanoj i hrani iz restorana.  Američka asocijacija za srce upozorava da se u ove namirnice dodaje najviše natrijuma:

1. Kifle i perece – jedna pereca može da sadrži i do 230 miligrama natrijuma

2. Suhomesnati proizvodi –  i do 2 000 miligrama natrijuma u 100 gr

3. Pica – jedna kriška može da sadrži 760 miligrama

4. Piletina –  samo 100 grama gotovih pilećih štapića za pohovanje može da sadrži 600 miligrama

5. Supa iz kesice – jedna šolja supe iz kesice može da sadrži 940 miligrama natrijuma

6. Masna govedina

7. Jagnjetina

8. Svinjetina

9. Maslac

10. Sir

Poznato je da prekomerna konzumacija šećera dovodi do gojaznosti, visokog krvnog pritiska i holesterola. Međutim, istraživanja su dokazala da unos šećera može da utiče na povećanje krvnog pritiska bez obzira na kilažu čoveka. To je još jedan razlog više da izbacite iz svog jelovnika sledeće poslastice:

11. Kupovni sokovi

13. Slatki mlečni proizvodi, kao što su voćni jogurt ili sladoled

Ako često jedete hranu koja sadrži veliku količinu trans masti rizikujete da dobijete povećan holesterol, srčano oboljenje, moždani udar ili dijabetes tipa 2. Ukoliko patite od visokog krvnog pritiska obavezno izbegavajte ovu hranu:

14. Kokice

15. Margarin

Krvni pritisak mora redovno da se kontroliše, ali potrudite se da sami budete svoj najbolji savetnik i izbegnite hranu koja vam svakodnevno ugrožava zdravlje. Potrudite se da iz svog jelovnika izbacite štetne namirnice kako bi se vaše zdravstveno stanje popravilo i kako bi sebi osigurali dug život.

 

penzioneri.me/lepaisrecna.rs

Slične novosti

URA: Spajićevi i Mandićevi poslanici odbili da isprave nepravdu prema srazmjernim penzionerima i povećaju dječije dodatke
Novosti, Penzije, Treće doba
shares320 views

URA: Spajićevi i Mandićevi poslanici odbili da isprave nepravdu prema srazmjernim penzionerima i povećaju dječije dodatke

Ana Ana - apr 19, 2024

Spajićeva i Mandićeva parlamentarna većina odbila je juče da se na dnevnom redu V sjednice proljećnjeg zasijedanja Skupštine Crne Gore uvrste predlozi poslaničkog…

Danas počinje isplata martovskih penzija
Novosti, Penzije, Treće doba
shares626 views

Danas počinje isplata martovskih penzija

Ana Ana - apr 19, 2024

Iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja Crne Gore saopšteneno je da danas počinje isplata martovskih penzija. Prosječna penzija (bez obračunate razlike) za mart…

URA traži dopunu dnevnog reda Skupštine za povećanje srazmjernih penzija i dječijih dodataka
Novosti, Penzije, Treće doba
shares222 views

URA traži dopunu dnevnog reda Skupštine za povećanje srazmjernih penzija i dječijih dodataka

Ana Ana - apr 17, 2024

Poslanički klub Građanskog pokreta URA traži dopunu dnevnog reda V sjednice proljećnjeg zasijedanja Skupštine Crne Gore sa predloženim izmjenama i dopunama Zakona o…

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.

Preporučeni članci