Opljačkani penzioneri u Baošićima: Provalnici ukrali 1200 eura

Prostorije koje u MZ Baošići koristi Mjesno udruženje penzionera Baošići obijene su u noći između srijede i četvrtka, saznaje Radio Jadran. Sav inventar u kancelariji ostao je praktično netaknut, dok je iz jedne od fioka radnog stola otuđeno 1.200 eura. Obaviještena je i kriminalistička policija, koja je obavila uviđaj, a u toku je vještačenje prikupljenih dokaza.

Riječ je o jednoj od tri prostorije u zgradi Mjesne zajednice Baošići, koju je MZ ustupila na korišćenje Mjesnom udruženju penzionera, potvrdila nam je predsjednica ovog udruženja, Dragica Samardžić. Da nešto nije u redu najprije je primijetila sekretarka, Nina Rosić, juče ujutru oko 10 h, kad je došla ispred prostorija, kaže Samardžić:

 

„Ništa drugo nije ispremetano samo fioka u kojoj su stajale pare. Ništa drugo nijesu dohvatili, čak su nam i koverte ostavili. Katanac te kapije na ulazu bio je zatvoren, tako da nikome nije jasno kako su provalnik/ci ušli i izašli. Ključ imamo samo nas troje koji tu radimo i dolazimo utorkom i četvrtkom i sekretarka MZ Baošići. Od nas niko nikome nije davao ključeve, a i sekretarka MZ kaže da isto nije nikome davala ključeve“, priča Samardžić.

Naša sagovornica nema ideju ko bi mogao uraditi ovako nešto, s obzirom da je riječ o novčanim sredstvima koja su trebala sljedeće sedmice da budu isplaćena penzionerima kao socijalna pomoć. Sa druge strane, „situaciju“ otežava i to što prostorije nijesu pokrivene video-nadzorom.

Predsjednik opštinskog udruženja penzionera Aco Radulović kaže da je ovo nezabilježen slučaj u Crnoj Gori, da neko pljačka prostorije penzionera. Na ulaznim vratima kancelarije penzionera bilo je pokušaja otključavanja, međutim, u kancelariju je provaljeno tako što je izbijen štok. Policija sumnja da je prostorije opljačkao neko ko je znao gdje stoji novac, budući da Mjesno udruženje nema kasu:

„Mi kao opštinsko Udruženje penzionera jutros smo pokrenuli akciju, odnosno predsjedniku Udruženja penzionera Crne Gore i direktoru Fonda PIO tražili vanrednu pomoć od 200, 300, 500 eura kako bismo nadomjestili makar dio gubitka, jer je Mjesno udruženje ostalo bez sredstava. Isti dopis uputili smo i predsjedniku Opštine, Stevanu Katiću. Mjesna udruženja i opštinsko Udruženje će kako smo dogovorili dio novca od članarina opredijeliti kao pomoć da bi MU Baošići moglo da nastavi sa radom“, kazao je Radulović.

Mjesno udruženje penzionera u Baošićima broji između 300 i 400 članova, a dio njih je u veoma teškoj materijalnoj i zdravstvenoj situaciji.

 

penzioneri.me/radiojadran.com

Slične novosti

Radovanić: URA ne odustaje od povećanja penzija, u budžetu već postoji novac za tu namjenu
Novosti, Penzije, Treće doba
shares0 views

Radovanić: URA ne odustaje od povećanja penzija, u budžetu već postoji novac za tu namjenu

Ana Ana - jun 11, 2026

Generalni sekretar Građanskog pokreta URA Mileta Radovanić izrazio je sumnju da Vlada i vladajuća većina odbijaju da podrže predlog za povećanje penzija, iako…

Vlast odbija da poveća penzije za 40 eura
Novosti, Penzije, Treće doba
shares543 views

Vlast odbija da poveća penzije za 40 eura

Ana Ana - jun 11, 2026

Odbor za rad i socijalno staranje nije podržao predlog GP URA da se povećaju penzije svim penzionerima za 40 eura, kao ni da…

Fond PIO: Majske penzije biće veće 0,95 odsto
Novosti, Penzije, Treće doba
shares543 views

Fond PIO: Majske penzije biće veće 0,95 odsto

Ana Ana - jun 03, 2026

Majska stopa usklađivanja penzija od 0,95 odsto rezultat je primjene zakonom utvrđenih parametara i dostupnih pokazatelja (koje objavljuje MONSTAT) u trenutku obračuna, poručili…

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.

Preporučeni članci