Kako sprečiti osećaj nervoze i brige tokom menopauze: jedna moćna vežba ženama donosi radost
Menopauza je period života na koje se mnoge žene teško naviknu i često ih savlada strah i nesigurnost zbog promena, ali jedna vežba pomaže da se lepše osećamo!
Menopauza nastaje kada žene gube menstrualni ciklus i završava se reproduktivno doba, piše Lovesensa. Većina žena ulazi u menopauzu između 45 i 55 godine života.
Simptomi menopauze uglavnom su talasi vrućine, hormonalne promene, ali i promene raspoloženje, depresija i anksioznost. Za većinu žena menopauza predstavalja stresan period, pun promena, period u kome ne znamo šta da očekujemo i imamo osećaj kao da nam se ceo svet okrenuo naglavačke. Ali, to to je velika zabluda kojom sami sebe bespotrebno mučite.
Period menopauze donosi divna iskustva, vreme kada možemo još više da se posvetimo sebi i svojim željama, razvijamo na mnogim poljima i uradimo stvari za koje nismo imali vremena u prvoj mladosti.
Nekoliko studija je dokazalo da mindfulness tehnika može da pomogne da lakše prevaziđemo mentalne i emotivne teškoće tokom menopauze.
Minfulness je sposobnost da se fokusiramo na sadašnji trenutak. Naše misli su često posvećene prošlosti i budućnosti, što naročito negativno utiče na žene u menopauzi i izazova stras, pa je zato fokusiranost na SADA i OVDE neophodna za dobro raspoloženje i osećaj rasterećenosti.
Kada smo svesni sadašnjeg trenutka, prestajemo da sudimo sebi i drugima, postajemno sevesni ko smo, koja je naša prava priroda i učimo kako najbolje moguće da iskoristimo svaki sekund svog života.
Posle dve godine ispitivanja 1 700 žena između 40 i 65 godina sprovedeno na jednoj klinici u Njujorku dokazano je da mindfulness tehnika značajno utiče na zdravlje žena u menopauzi. Rezultati su pokazali da žene koje su imale razvijenu mindfulness tehniku bolje su raspoložene i nemaju napade panike i stresa tokom menopauze.
Dokazano je da minsfulness ne utiče na fizičke simptome, već da tokom menopauze sprečava stanja kao što su nervoza, depresija i anksioznost. Međutim, pošto su mnoga oboljenja i neprijatni simptomi (najčešće valunzi) uzrokovani i streson, mindfulness povoljno deluje i na zdravlje tela i duha.
Stvar nije u tome da isključite um, već da postepeno shvatate način na koji razmišljate i postanete ljubazni prema sebi. Važno je da napravite pauzu, zažmurite i duboko udahnete i razmislite o svojim osećanjima svaki put kada vam prete negativne emocije. Bez osuđivanja razmislite o svojim postupcima i emocijama. Ovakva vežba doneće vam osećaj mira i stvorićete štit protiv stresa.
penzioneri.me/Lovesensa.rs
Slične novosti
Milović: Penzionerima obezbijediti klubove i kartice za popuste
Ana Ana - sep 13, 2024Podgorica u skoro svakom kvartu posjeduje veliki broj poslovnih prostora i neke od njih mora ustupiti penzionerima. Vrijeme je da podgorički penzioneri dobiju…
Kina podiže starosnu granicu za penziju: Muškarci sa 63, žene sa 58
Ana Ana - sep 13, 2024Kina, kao najmlađa država koja je našla svoje mjesto među najvećim svjetskim ekonomijama, planira da od sledeće godine podigne starosnu granicu za penzionisanje…
UŽAS: Penzioner iz Beograda mjesecima pokazivao polni organ maloljetnicama
Ana Ana - sep 12, 2024Javni tužilac Trećeg osnovnog tužilaštva u Beogradu saslušao je juče uhapšenog Lj. P. (69), osumnjičenog za polno uznemiravanje. Okrivljeni se, kako se kaže…
Ostavite Komentar